Simboli društva

Prapor društva

DUŽ prapor društva Društvo upokojencev Žirovnica ima svoj prapor iz rdeče svile, velikosti 85 cmx120 cm. Na prvi strani prapora je simbol ZDUS (Zveza društev upokojencev Slovenije). V sredini tega napisa je izvezena črka U, znotraj nje so sonce, trije hribi in morje. Črka U in sonce sta rumene barve, hribi zelene in morje modre barve. Spodaj je napis: Upokojenci Slovenije v rumeni barvi.

Znak društva

Društvo ima svoj znak, ki je bil na predlog predsednika g. Edvarda Kavčiča sprejet na občnem zboru leta 2005! Znak ima obliko črke U (upokojenci), zgoraj je belo začrtana silhueta Stola, v sredini znaka so trije znaki v obliki satovja, dva zgoraj in eden spodaj. Znaki satovja so rumene barve, znotraj satovja (tri življenjska obdobja) pa so velike črke D, U, Ž (kratica društva). Črke so bele barve ali črne. Ozadje je olivno zeleno, rob znaka pa je bel ali rumen!

gCMS v2.01 - ©2007-2024 G-Server d.o.o., Vse pravice pridržane - obiskov strani : 12818