18. Srečanje upokojencev Gorenjske

Vabimo vas

NA 18. SREČANJE UPOKOJENCEV GORENJSKE,

ki bo v četrtek 4. septembra 2008 ob 10 uri v občini ŽIROVNICA

na prostoru Konjeniškega kluba v Zabreznici, vstop iz Žirovnice!
(ob stari cesarski cesti takoj za Vrbo)!

• Ogled Vrbe, rojstne hiše dr. Franceta Prešerna, cerkve sv. Marka, lipe
  • pohod do sv. Lovrenca nad Zabreznico
  • vožnja z zapravljivčki po Poti kulturne dediščine
  • ogled Finžgarjeve rojstne hiše, čebelnjaka Antona Janše, spomenika padlim v 1. sv. vojni in aleje znanih mož
  • ogled rojstne hiše Matija Čopa in multivizije o Žirovnici, aleja znanih mož
  • ogled HC Završnica
  • ogled rojstne hiše Janeza Jalna
  • sprehod po dolini Završnice

Naslov organizatorja:
MEDOBČINSKA ZVEZA DRUŠTEV UPOKOJENCEV
Jesenice, Kranjska Gora in Žirovnica
c. B-Kidriča 37/c, 4270 Jesenice

informacijska pisarna:
04-583-75-10 in fax 04-583-35-11
041-638-552 predsednik g. Boris Bregant
041-867-528 podpredsednik g. Edo Kavčič
041-682-181 podpredsednik g. Božo Resman

Ponudba programov za srečanje upokojencev

Zavod za turizem in kulturo vas pričakuje v Žirovnici, kjer se prepletata kulturna in tehnična dediščina z neokrnjeno naravo. Ogledate si lahko rojstne hiše slavnih mož (Prešernova, Jalnova, Čopova, Finžgarjeva, Janševa), tehnično dediščino (hidroelektrarni Završnica in Moste, staro predilnico v Mostah), se povzpnete na 1046m visok vršac Ajdna, kjer si ogledate poznoantično najdišče in uživate v enem od najlepših razgledov v Karavankah. Za vas smo pripravili tudi sprehajalne, popotniške, gorske in kolesarske poti vseh težavnostnih stopenj. Po dnevu polnemu vtisov se lahko okrepčate v kateri izmed naših gostiln, kjer vam postrežejo s pristno domačo hrano. Za zaključek si lahko ogledate še čebelnjak Antona Janše in razveselite svoje bližnje z nakupom odličnih čebelarskih izdelkov.

dir. Janez Dolžan

Več informacij dobite na
tel. št. 04 5801 1503,
po faksu {t. 04 5804 545 ali
po elektronski pošti: ztk@telemach.net

PROGRAM PRIREDITVE

9:15
Promenadni koncert Pihalnega orkestra Jesenice-Kranjska Gora na prireditvenem prostoru

10:00
Pozdravi organizatorjev in gostov, predsednik organizacijskega odbora, župani občin KRG, JES in ŽIR, predsednik PZ za Gorenjsko, predstavnik ZDUS, predsednik RS: dr Danilo Turk

10:45
Kulturni program izvajajo kulturna društva iz:
občine Žirovnica
občina Jesenice in
občine Kranjska Gora

12:00
Zabavni program
Za zabavo in ples bo poskrbel
TIP-TOP in TURBO ANGELS
Vesele igre za razvedrilo
Izleti v bližnjo okolico po poti kulturne dediščine

Spoštovani,

Organizacija srečanja na katerem se pričakuje od 3.500 do 4.000 udeležencev, je vedno velik izziv in odgovornost. Tega smo se zavedali, ko smo se v Medobčinski zvezi društev upokojencev Jesenice, Kranjska Gora in Žirovnica odločili, da ponovno prevzamemo ta projekt.

V želji, da vsem udeležencem omogočimo prijetno srečanje v naravi, smo se odločili za lokacijo v Zabreznici, kjer lahko zagotovimo tudi veliko možnosti za kulturne in druge vzporedne dogodke.

Pomoč pri organizaciji so takoj ponudila vsa društva v okviru Medobčinske zveze upokojencev Jesenice s posamezniki in skupinami, ki so se že preizkusili v tako velikih podvigih.

Sodelovanje so ponudili tudi župani občin Jesenice, Kranjska Gora in Žirovnica ter Konjeniški klub Stol, Trim-tim, Gasilci, ZTK in kulturna društva iz vseh treh občin.

Ker bo srečanje potekalo v zelo dinamičnem času, ki je tudi za upokojence zelo pomemben, smo za častno pokroviteljstvo in nagovor zaprosili predsednika Republike Slovenije, dr. Danila Türka, ki je naše vabilo sprejel in se nam bo pridružil na srečanju.

Srečanje je poleg organizacijskih vezano tudi na velika finančna vlaganja. Zato računamo na pomoč občin, podjetij iz Gorenjske regije in vseh društev upokojencev Gorenjske in PZDU Gorenjske kakor tudi ZDUS ter drugih donatorjev.

Stekle so obširne aktivnosti, ki vodjo k končnemu cilju. Srečanje čim večjega števila upokojencev Gorenjske, da v »okolšni raja« in prijetni družbi upokojencev, znanih ljudi in osebnosti na čelu s predsednikom države, župani gorenjskih občin ter predstavniki gospodarskih in upokojenskih organizacij, dobri gostinski ponudbi, zabavnemu in družabnemu ter kulturnemu programu preživimo prijeten dan kot vrhunec vseh prireditev in dogodkov, ki jih dnevno izvajajo naša upokojenska društva.

Dobrodošli!

Boris Bregant
Predsednik Org. odbora

Utrinki iz srečanja: klik