EDVARD KAVČIČ PREJEL DRŽAVNO PRIZNANJE ZA LETO 2016 NA PODROČJU PROSTOVOLJSTVA

Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor je dne 3. maja 2017 skupaj z Odborom Republike Slovenije za podelitev državnih priznanj na področju prostovoljstva priredil sprejem ob podelitvi državne nagrade in priznanj na področju prostovoljstva za leto 2016.

Med prejemniki priznanj na področju prostovoljstva je tudi član in Častni predsednik Društva upokojencev Žirovnica, član Upravnega odbora Pokrajinske zveze društev upokojencev Gorenjske ter Koordinator projekta »Starejši za starejše« za območje Gorenjske, Predsednik Komisije za informatiko pri ZDUS Edvard Kavčič in sicer za izjemne dosežke in dolgoletno prostovoljsko delo na področju socialne dejavnosti, z naslednjo obrazložitvijo:

»Po sklepu Odbora Republike Slovenije za podelitev državnih priznanj na področju prostovoljstva prejme priznanje Republike Slovenije za prostovoljstvo za leto 2016 prostovoljec Edvard Kavčič za izjemne dosežke in dolgoletno prostovoljsko delo na področju socialne dejavnosti.

Edvard Kavčič se je vključil v prostovoljstvo leta 1999 kot predsednik Društva upokojencev Žirovnica. V okviru društvenega socialnega programa je uvedel vsakoletno srečanje s starejšimi občani nad 80 let, bil pobudnik novoletnih obiskov v domovih za starejše ter obiskov predstavnika društva in občine ob rojstnem dnevu starejših nad 95 let.

O različnih dodatnih programih za starejše je Edvard Kavčič pričel razmišljati že leta 2003, s strokovno okroglo mizo je uspel zbližati najrazličnejše akterje. Leto kasneje se je priključil ideji za vzpostavitev programa »Starejši za starejše« v okviru Zveze društev upokojencev Slovenije. Njegovo društvo upokojencev je bilo eno izmed prvih, ki se je programu pridružilo, Edvard pa je postal pokrajinski koordinator za Gorenjsko. V program je uspel vključiti 26 gorenjskih društev, v okviru katerega deluje 379 prostovoljcev. Aktiven je v Gorenjski pokrajinski zvezi upokojencev, v preteklem letu je bil pobudnik ustanovitve socialne komisije.

S svojim zavzetim delom in idejami je vsa leta nepogrešljiv član vodstva programa in tudi predsednik Komisije za informatiko. Velike zasluge ima pri tem, da danes vsaj 600 koordinatorjev in prostovoljcev beleži stanje o starejših, s pomočjo programa, ki ga je razvijal skupaj s programerji.«

Edvard Kavčič. V imenu društva upokojencev Žirovnica ti iskreno čestitamo z željo, da bi bil še dolgo tako uspešen na tako plemenitem področju kot so humanitarne in prostovoljske dejavnosti.

Upravni odbor DU Žirovnica

Predsednik: Zdravko Malnar

Datum objave : Nedelja, 7 Maj 2017 21:22

gCMS v2.01 - ©2007-2024 G-Server d.o.o., Vse pravice pridržane - obiskov strani : 39143215